2020-03-24
Zabawy w domu z Maluchem w ramach akcji #zostańwdomu - "Podwodny świat"

Dziś zapraszamy Państwa w ramach akcji "zostańwdomu" do wykorzystania wodnej zabawy "Podwodny Świat" zaproponowanej przez Ciocię Monię z grupy Młodszej:

ℹ️ PRZYGOTOWUJEMY:

✔️ miska/wanna, ✔️woda, ✔️ naczynia, ✔️ pojemniki, ✔️ sitko, ✔️plastikowy woreczek, ✔️ pusta butelka z nakrętką, ✔️ drewniana łyżka, ✔️ płyn do kąpieli (UWAGA: przeznaczony dla małych dzieci), ✔️ gąbka do kąpieli.

1️⃣ Wrzuć do wanny/miski różne naczynia i pojemniki, w tym także dziurkowane i nieszczelne. Wykorzystaj przedmioty znalezione wokół siebie: plastikowy woreczek, drewnianą łyżkę, zamkniętą pustą butelkę, zabawki przeznaczone do kąpieli.

2️⃣ Pokaż dziecku, jak przelewać wodę z jednego pojemnika do drugiego i co się stanie, gdy w pojemniku są dziurki. Włóżcie do wody przedmioty i obserwujcie, które utoną, a które będą unosić się na wodzie. * Butelkę można otworzyć i zanurzać ją i obserwować co się stanie.

3️⃣ Pozwól dziecku na samodzielne eksperymenty. Do zabawy w wodzie możemy wykorzystać również płyny barwiące wodę, kulki musujące i pieniące się płyny do kąpieli. ❗️Pamiętajmy, aby korzystać jedynie z delikatnych produktów, przeznaczonych dla najmłodszych.

4️⃣ Użyjcie gąbki do obserwowania jak się powstaje piana. Razem z dzieckiem naciskajcie na gąbkę i próbujcie wytworzyć pianę. Możecie próbować dmuchać pianę i obserwować jak odrywa się i unosi w powietrzu.

📌 Takie eksperymenty są świetne podczas wieczornej kąpieli. Szczególnie polecamy dla tych dzieci, które nie bardzo przepadają za tym wieczornym rytuałem.

Thumb unnamed