2020-04-11
Wielkanocne ozdoby z Maluchem #5 - Stroik Wielkanocny

Kolejnym pomysłem od Cioci Weni na własnoręcznie wykonaną ozdobę Wielkanocną jest Stroik Wielkanocny. Sposób wykonania poniżej 👇

Potrzebne rzeczy:

✅ nożyczki

✅ wydrukowany napis: "Wesołych Świąt Wielkanocnych"

✅ spinacz

✅ łyżka

✅ kawałek tasiemki

✅ styropianowa miseczka (może być mała doniczka)

✅ pędzel

✅ farba (u nas wykorzystaliśmy kolor różowy)

✅ papier czarny do wycięcia oczu i czerwony do dzioba (mogą być gotowe ruchome oczka i czerwony filc na dzióbek)

✅ pięć piórek w tym jedno małe na grzywkę

✅ klej magic

✅ klej na gorąco

Przygotowanie:

1️⃣ Malujemy łyżkę farbą, miseczkę ozdabiamy również. Efektownym rozwiązaniem jest zrobienie kropek paluszkami przez malucha jak na zdjęciu.

2️⃣ Na wgłębieniu łyżki mocujemy na kleju Magicu po dwa piórka z każdej strony.

3️⃣ Na wypukłej stronie łyżki mocujemy również na kleju Magicu (wycięte wcześniej przez dorosłego) oczy i dziób. Przyklejamy też grzywę z najmniejszego piórka.

4️⃣ Przyklejamy przygotowaną wcześniej kokardę.

5️⃣ W tym punkcie ważna pomoc dorosłego: przyklejamy przy użyciu kleju na gorąco kurczątko w środek miski w taki sposób, by łyżka stała na środku pojemniczka. Następnie przyklejmy napis i spinacz (jak na zdjęciu).

6️⃣ Ostatnim etapem jest wczepienie spinacza oraz wyłożenie pojemnika wacikami. Na wacikach siejemy rzeżuszkę i czekamy na efekty. "

🎁 Ten stroik miał być prezentem przygotowanym przez Starsze Misie dla ich Rodzin na Święta. Ponieważ w tym roku nie widzimy się osobiście, to przesyłamy Wam instrukcję, jak wykonać taką ozdobę we własnym domu. 😊

☝️Dziś pojawią się jeszcze dwa ostatnie pomysły na ozdoby Wielkanocne (krótsze i prostsze od tej w wykonaniu). Będą to: 🐤 kurczaczki w słoiczkach, 🥚 pisanki z papieru.

Thumb df280085 6a9f 4baa 85c7 aaeabccbc28f